Blogbejegyzések
Nyelvészeti írások az olvasási (és írás-) nehézségekről: tudományosan, de érthetően.
Beszámolók az integratív foglalkozásokon tapasztalt eredményekről.
Hírek, aktualitások.
Mozgással az olvasási készség fejlődéséért?
Már korábban is szembejött velem az interneten egy tanulmány, de a napokban egyre többször, így nem tudom szó nélkül hagyni.
Ergonomikus-e az "ergonomikus" billentyűzet?
Nemrég belefutottam egy HVG-cikkbe, aminek már a nyitóképe is elborzasztott, hát még a szövege, amikor elolvastam... Belinkelem majd a bejegyzésem végére, de most azt szeretném, ha az én soraimmal kezdenétek.
A 2025-ös évet a Panna, csajok, satöbbi stúdiójában nyitottam, ahol Balázsy Panna műsorvezető beszélgetett velem az életem dolgairól, köztük a diszlexiás és diszgráfiás gyerekekkel végzett munkámról. Fogadjátok szeretettel:
Elmondom, hogy miért nincs igazad...
Többnyire az a tapasztalatom, hogy akik nem tudnak szabályosan tíz ujjal vakon gépelni, meg vannak győződve arról, hogy a saját autodidakta billentyűkezelésük a célnak tökéletesen megfelel. Általában ezekkel az érvekkel rukkolnak elő:
Oktató hatásúak-e a képernyős eszközök?
(Ezt a bejegyzést két másik előzi meg a Blog-rovatban. Nicholas Kardaras: A képernyő rabjai című könyvét szerettem volna Nektek ily' módon bemutatni.)
Tudományos bizonyítékok alapján... Mint korábbi írásaimban említettem, Nicholas Kardaras: A képernyő rabjai című könyvében egyetlen állítás sem a levegőben lóg, hanem nagyon is kézzelfogható, számszerűsíthető... tudományos vizsgálatokon, bizonyítékokon alapul. Ez a bejegyzésem a könyvbemutató második része.
A "képernyőzés" sokrétű következményei
Ezt a bejegyzést egy több részből álló sorozat első fejezetének szánom. Nemrég kezembe akadt egy könyv, Nicholas Kardaras: A képernyő rabjai című munkája. Írtam már róla egy beharangozót az Integratív Diszlexia-terápia facebook-oldalára, amit itt olvashattok el:
Néhány héttel ezelőtt kaptam egy ismerősnek jelölést a privát facebook-oldalamon, méghozzá Bus Istvántól. Ezt követte nyomban a messenger-üzenete, egy lényegretörő, egyszerű kérdéssel: szeretne velem interjút készíteni a Nők lapjába, volna-e kedvem hozzá? Hűha... Hát lehet erre nem-et mondani? 🤭
Szó szót követett, így esett, hogy hamarosan meg is...